Дейвис вкарва тройка в края и номер 22 на FAU удържа Северен Тексас 66-63
AP News | 2024-01-28 | 22:41:18

БОКА РЕЙТЪН, Флорида (AP) — Джонъл Дейвис вкара 28 точки, достигайки тройка с 0,4 секунди преди края, а номер 22 Флорида Атлантик удържа Северен Тексас с 66-63 в неделя за шестата си поредна победа.

Владислав Голдин имаше 13 точки и осем борби за Бухалите (17-4, 7 -1 Американска атлетическа конференция), който изоставаше през по-голямата част от играта. Но Дейвис – който вкара повече точки, отколкото всеки е успял срещу Северен Тексас този сезон – се представи с играта на линията, точно от предната скамейка на FAU.

Робърт Алън отбеляза 15 за Северен Тексас (12 -7, 5-2), докато Си Джей Ноланд имаше 14, Джейсън Едуардс и Джон Бъгс III завършиха с по 12, а Арън Скот отбеляза 10. Mean Green наддаваха за първата си победа на пътя от 37 опита срещу отбор от Топ 25 на AP от 1971 г. — и почти го получих.

Победата беше 52-ата за FAU от началото на миналия сезон. Това е най-много в дивизия I, с един повече от Хюстън, който следва в понеделник.

FAU взе две преднини с една точка в средата на второто полувреме; и двамата бяха бързо потушени от тройки от Бъгс, специалист отвъд дъгата.

Бъгс започна играта 4 за 4 от дълбочина, което го прави 9 за 9 от 30 декември насам. Той направи четири тройки и завърши с 12 точки във всяко от последните си четири излизания — и не е отбелязал точка друг отколкото на 3 от 10 декември.

Но той пропусна широко отворен поглед с оставащи около 25 секунди. И Дейвис спечели играта при последвалото притежание на FAU.

Северен Тексас влезе в деня, класиран на четвърто национално място по допуснати точки на мач с 58,7 и на девето национално място по процент защита на гол от игра, 38,%. The Mean Green не губят време, за да покажат как правят това, оставяйки Owl без гол за първите 3:41 на мача.

Тонът беше зададен: FAU стреля с 36% през първото полувреме, достигайки 5 за 14 както за 2, така и за 3 точки. Единственото място, което Mean Green не трябваше да защитава, беше фаул линията, където Бухалите отбелязаха 1 за 5 в първите 20 минути. Северен Тексас водеше през по-голямата част от полувремето, задоволявайки се с предимство от 28-26 на почивката.

Северен Тексас: Mean Green имат 11-0 този сезон при отбелязване на голове 65 или повече точки. Сега те са 1-7, когато отбелязват 64 или по-малко.

Флорида Атлантик: Това беше седмият път в последните 10 мача, в който FAU изоставаше на полувремето, а 26-те точки на Бухалите в паузата изравниха сезона ниско. Бухалите сега имат 2-4 този сезон в мачове, в които отбелязват 30 или по-малко точки до полувремето. Когато Бухалите вкарат повече от 30 точки през първите 20 минути, те са 15-1.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Още една близка победа, но още една непобедена седмица почти сигурно ще запази Бухалите в топ 25 на AP за 14-та поредна седмица.

Северен Тексас: домакин на UABs в сряда.

Флорида Атлантик: домакин на Тълса в събота.